Bazalt #210

-

         Develi Mermer Şirketler Grubu olarak alt firmamız ”Develi Bazalt” firmasıyla  / ismiyle uzun yıllardır faaliyet gösterdiğimiz bazalt ocakları ve nihai ürün üretimiyle  yüksek kalite ürün ile hedef pazarda sektörde bir numara haline gelmiş, Bir çok projede teknik şartnamede ”Develi” standardı olarak ismini yazdırmış bir diğer değişle kalite standartı olarak tanımlanmıştır.  Aynı zamanda bazalt ihracatını gerçekleştiren ilk firma unvanını almıştır. Kendimize ait faal olan ocaklarımızdan  çıkardığımız ürünlerle ‘’en düşük maliyete en yüksek kalite’’ prensibiyle firmamız sektörde daima zirve olmuştur…

Renk: Siyah – Gri / Magmatik Kayaç

Ürün Grupları / Yüzey İşlemleri

Bazalt, magmatik kayaç türüdür. Derin mantoda oluşan magmanın yeryüzüne çıkarak soğumasıyla oluşur. Başlıca mineralleri plajyoklas, piroksen, olivin ve manyetit olan bazalt, koyu renklidir İngilizcede basalt olarak da adlandırılır. Sert ve dayanıklı bir yapıya sahip olan bu doğaltaş, çeşitli inşaat işlerinde kullanılmakta ve yapay taş üretiminde de tercih edilmektedir.Bazalt, volkanik kökenli bir taştır. İçeriğinde feldispat, piroksen, olivin ve magnezyum gibi mineraller bulunur. Koyu renklidir genellikle gözenekli bir yapıya sahiptir.

Bazalt, çeşitli inşaat malzemeleri için kullanılan dayanıklı bir taştır. Özellikle yol yapımında (asfalt, beton gibi) kullanılır. Ayrıca duvar taşı, döşeme taşı, merdiven basamağı, bordür taşı, doğal taş duvar gibi dekorasyon malzemeleri üretiminde de tercih edilir.