Develi Mermer Kimdir?

1992 yılında şahıs işletmesi ve küçük bir mermer atölyesi olarak Durmuş EKEN tarafından kurulmuştur.

2000 yılında fabrika sistemine adımlar atmıştır.

2005 yılında bazalt ocaklarından ilk ihracatına başlamıştır.

2007 ve 2012 yıllarında AB hibe programlarından yararlanarak yurtiçi ve yurtdışından makineler alınmak suretiyle ihracattaki payı artırılmıştır.

2015 yılında kurumsallaşarak firmanın ismi Develi Mermer İnşaat Madencilik San. ve Tic. A.Ş. Olmuştur.

2020 yıllarında firma mermer ocak işletmeciliğine başlamıştır.

2021 yılına gelindiğinde ocaklarda blok mermer ihracatına başlanmıştır.

2022 yılı içerisine geldiğimizde fabrika plaka işleme hattı kurma kararı almıştır.

            Doğaltaş zengini ülkemizde her geçen yıl katlanarak artan ihracat oranına paralel olarak. Sektörümüzdeki ihtiyaçlar ve talepler artmakta, bu talepler doğrultusunda firmamız kendisini sürekli yenileyerek farklı ihtiyaçlara cevap verebilmenin haklı gururunu yaşamakta. Firmamız son yıllarda kendinden oldukça bahsettiren ve değeri henüz anlaşılabilmiş olan bazalt ve dekoratif uygulamalarda zengin alternatifler sunan bazalt, bluestone, Laguna, tüf ve andezit konusunda 2006 ve 2007 Ocak yatırımları 2012-2013 yıllarında fabrika makinaları ciddi yatırımlar yapılarak kapasite artırımı yapılmıştır.
       Kendimize ait faal olan ocaklarımızdan çıkardığımız ürünlerle ‘’en düşük maliyete en yüksek kalite’’ prensibiyle firmamız sektörde zirveye doğru koşar adım ilerlemektedir…
2023 Yılında mevcut faal mermer ocaklarımızın ihtiyacı doğrultusunda Mermer Katrak cila hattı fabrikamız kurulum aşamasındadır.

 

More Than Stone

© All Rights Reserved.