Develi Mermer olarak ocağın sahibi olduğumuz Toros siyahı mermer, adını yer aldığı TOROS dağlarından almaktadır. 1980 yıllarında ilk ruhsatı alınan ocak Kayseri ili Develi ilçesi Saraycık köyü uhdesinde yer almaktadır. 2012 Yılında ruhsatını devraldığımız ocağımız aktif olarak çalışma faaliyetlerine devam etmektedir. Bir çok farklı projede başarılı imzalar bırakmış bir çok ülkenin gözde projelerinde yer almıştır. Kumlu / Cilalı / Derin Fırçalı gibi yüzey seçenekleri Patlatma gibi farklı ürün gruplarında proje talebi ve ihtiyacı doğrultusunda üretim yapmanın gurunu yaşamaktayız.

Develi Mermer Şirketler Grubu olarak alt firmamız olan Nirvana Doğaltaşlar Madencilik aracılığı ile yüksek üretim gücü, ihracata yönelik blok üretimi ile siz değerli müşterilerimiz için hizmet vermekteyiz. Ocak lokasyonu Kayseri ili Tomarza ilçesi Dadaloğlu – Karamuklu Köyleri arasında yer almaktadır. Fabrikamıza uzaklığı 62 km  Develi İlçesine olan uzaklığı 55 km’dir. Homojen gri yapısı, yüksek cila tutma oranı ile ocak açılır açılmaz yüksek tempoda Hindistan ve Çin’den talep görmüş aktif olarak ihracatlarımız devam etmektedir. Gri Mermerler, estetik olarak güzel bir görünümde olması, yüksek cila kabiliyeti, ve tamamen doğal bir ürün olması bakımından en fazla kullanılan mermer türleri arasında yer almaktadır. Homojen Gri mermerler kullanım ihtiyacına göre farklı boyut ve ölçülerde minimum fire ile projeye göre üretim olanağı sağlamaktadır. Çok ince susamlı homojen bir yapıya sahip olan ürünümüz bir çok farklı mermer türlerini geride bırakarak zirveye koşar adım ilerleyerek literatüre adını yazdırmaktadır.  Gri mermerin kullanım alanları; Mutfak banyo zemin ve duvarlar gibi bir çok farklı alanlarda ihtiyaca yönelik uygulama yapmak mümkündür.

Develi Mermer Şirketler Grubu olarak alt firmamız olan Lider  Doğaltaşlar Madencilik aracılığı ile yüksek üretim gücü, ihracata yönelik blok üretimi ile siz değerli müşterilerimiz için hizmet vermekteyiz. Ocak lokasyonu Yozgat ili Boğazlıyan İlçesi Devecipınarı Köyü ile Kayseri İli Felahiye ilçesi sınırları arasında yer almaktadır.